Herdzin Classic Trio

Krzysztof Herdzin

Krzysztof Herdzin – profesor doktor sztuk muzycznych, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent – urodził się w Bydgoszczy w 1970 roku, gdzie ukończył Akademię Muzyczną w klasie fortepianu K. Popowej-Zydroń. Jako jeden z nielicznych artystów łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, teatralnej, filmowej, a także pop, niewielu artystów w Polsce może poszczycić się tak imponującym dorobkiem.Ma na swoim koncie wykonania koncertów fortepianowych z orkiestrą, nagraniapłytowe, koncerty muzyki kameralnej z klarnecistą Wojtkiem Mrozkiem, skrzypkami Vadimem Brodskim, Mariuszem Patyrą, saksofonistą Pawłem Gusnarem i flecistką Jadwigą Kotnowską. Współpracował prawie ze wszystkimi największymi polskimi gwiazdami piosenki, w latach 90-tych grał w kwartecie Jana Ptaszyna Wróblewskiego, przez 6 lat był pianistą kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego, w latach 2002 -2012 występował w duecie z Edytą Geppert, przez dziewięć lat ściśle współpracował z Anną Marią Jopek jako pianista i aranżer. Ma na swoim koncie ponad 200 płyt CD, w tym 22 autorskich, jest posiadaczem 19 Złotych i 4 Platynowych Płyt dla Aranżera.Wyprodukował ponad 20 płyt polskim wokalistom.

Jest autorem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu Finding Neverland, nagrodzonej Oscarem w 2005. Był szefem muzycznym musicali Na Końcu Tęczy,„Błękitne Krewetki” oraz „Songi Stu” w Teatrze Stu w Krakowie, „Pięciu Braci Moe” i  Deszczowa Piosenka w Teatrze Roma w Warszawie, „Sunset Boulevard” w Operze Nova w Bydgoszczy, własnego musicalu Cyrano w Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz Żołnierz Królowej Madagaskaru” w Teatrze Polskim w Warszawie.

Dyrygował ponad 40 orkiestrami, wśród nich: Academy of St. Martin in the Fields, Narodową Orkiestrą Belgii, Zhejiang Symphony Orchestra, Orkiestrą „Wirtuozi Lwowa”, NOSPR, Sinfonią Varsovią, Sinfonią Iuventus, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, AUKSO.

W dorobku kompozytorskim posiada szereg współczesnych utworów na różne składy instrumentalne. Jego płyty były wielokrotnie nominowane do nagrody Fryderyka w kategorii muzyka współczesna. Jako pierwszy polski kompozytor nagrał monograficzną płytę w słynnym, londyńskim Abbey Road Studio wraz z orkiestrą Academy Of St Martin in The Fields.

W 2015 r. został odznaczony Srebrnym Medalem Gloria Artis, jest laureatem Fryderyka 2012 (jazzowy kompozytor/aranżer roku), Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach w 1993 r., dziewięciokrotnie w ankiecie czytelników Jazz Forum Jazz Topwybierany aranżerem roku.

Daniel Rybicki

Daniel Rybicki – solista, kameralista i pierwszy flecista Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Od 2010 roku jest absolwentem klasy fletu prof. Jadwigi Kotnowskiej w Akademii Muzycznej I’m. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Równocześnie w tym samym roku ukończył studia magisterskie w klasie fletu prof. Bertena D’Hollander w Hogeschool voor Wetenschap en Kunst Lemmensinstituut w Leuven (Belgia) uzyskując tytuł Master of Art z wyróżnieniem. W czasie studiów pobierał regularne lekcje i uczestniczył w kursach wielu czołowych profesorów takich jak: Robert Winn z Hochschule für Musik – Köln, William Bennett z Royal Academy of Music – London, Susan Milan z Royal College of Music – London, Andras Adorjan z München 
Musikhochschule, Carlo Jans – Luxembourg Conservatoire, Phillip Bernold – Conservatoire National de Musique et de Danse de Lyon.
Współpracował z wieloma cenionymi orkiestrami m.in. Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Capellą Bydgostiensis, Capellą Thoruniensis, Polską Filharmonią Bałtycką, Belgian Chamber Orchestra, Orkiestrą agencji ProMusica z którymi występował w najbardziej renomowanych salach koncertowych Europy (Tonhalle w Zurichu, Konzerthaus w Wiedniu, Gewanhaus w Lipsku, Filharmonia Monachijska, Musikverein w Wiedniu, Filharmonia Berlińska). 
Na całokształt jego artystycznej osobowości składają się również uczestnictwa w festiwalach fletowych (Belgian Flute Festival w Brukseli i Antwerpii, British Flute Convention – Manchester oraz Adams Flute Festival Ittevort w Holandii) liczne solowe (m.in. z orkiestrami Filharmonii Pomorskiej – Symfoniczną oraz Capellą Bydgostiensis, 
Orkiestrą Kameralną Filharmonii Śląskiej, Filharmonią Zabrzańską pod batutą m.in. Jose Maria Florencio, Michała Klauzy, Tadeusza Wojciechowskiego, Jerzego Maksymiuka, Roberta Kabary, Kai Bumanna etc.) oraz kameralne występy w kraju i za granicą.
Daniel Rybicki jest również wielokrotnym organizatorem i wykładowcą międzynarodowych kursów mistrzowskich z współudziałem m.in. Bertena D’Hollander, Garetha McLearnon czy Matveya Demin. Stypendysta polskiego oraz belgijskiego Ministerstwa Kultury.  Nagradzany na konkursach międzynarodowych oraz laureat Nagrody Marszałka 
Województwa Kujawsko – Pomorskiego za szczególne zasługi w szerzeniu kultury.
 
Na całokształt jego artystycznej pracy składają się również sukcesy pedagogiczne m.in. w prowadzonej przez niego Klasie Talentów przy Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.
 
Janusz Witkowski
 
Janusz Witkowski – solista, kameralista i pierwszy fagocista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Współpracował m.in z Oskarshamnansamble – Szwecja oraz Das Sinfonie Orchester Berlin. W swoim dorobku ma wykonanie kilkudziesięciu koncertów solowych z orkiestrami symfonicznymi Filharmonii Łódzkiej, Pomorskiej, Śląskiej i wielu innych, jak również koncertów kameralnych na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą.
Jest laureatem Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego za szczególne zasługi w szerzeniu kultury, jak również Stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.
Skip to content