Filip Wojciechowski

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronislawy Kawalla. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych m.in.: w Paryżu (Konkurs im. Claude Kahna), w Darmstad (Europejski Konkurs Chopinowski) oraz w Warszawie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Występował z recitalami na całym świecie i w tak renomowanych salach, jak: Filharmonia Berlińska, Opera House w Monte Carlo, Tokyo International Forum.

Artystyczna działalność pianisty została również uhonorowana nagrodami w postaci stypendiów: Ministerstwa Kultury i Sztuki, Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie, firmy Yamaha, „Medalem Młodej Sztuki” w Poznaniu. W swoim dorobku artystycznym posiada liczne nagrania dokonane dla Polskiego Radia, wytworni płytowych m.in japońskiej „Denon”  oraz muzyki filmowej autorstwa Antoniego Komasy-Łazarkiewicza  do takich filmów jak „W ciemności”, „Miasto 44”  oraz „Gorejący Krzew”.

Artysta jest również uznanym pianistą jazzowym. Swoje pierwsze znaczące sukcesy odnosił w zespole Central Heating Trio, z którym zdobył wiele nagród na konkursach jazzowych w kraju i zagranicą.