BAROCK QUARTET
Wojciech Kołaczyk – skrzypce
Dariusz Groblewski – skrzypce
Zbigniew Szczęch – altówka
Michał Litwa – wiolonczela

Barock Quartet to czterech świetnych instrumentalistów. Wszyscy ukończyli Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Występowali w Polsce i Europie w wielu prestiżowych salach koncertowych – w Muzeum Ermitaż w St. Petersburgu, w Filharmoniach Narodowych w Wilnie oraz w Warszawie, w Teatrze Strindberga w Sztokholmie, w Kościele w Skale w Helsinkach, Tallinie, Lyon, a także w Hamburgu, Moskwie, Edynburgu, Londynie, Barcelonie oraz innych miastach europejskich.
Wielokrotnie brali udział w koncertach organizowanych przez instytuty kultury polskiej, konsulaty i ambasady RP. Nagrali wspólnie wiele płyt. Brali również udział w nagraniach jako muzycy sesyjni. Koncertowali z doskonałymi muzykami – z Kevinem Kennerem, Janem Staniendą, Krzysztofem Jakowiczem, Vadimem Brodskim, Pawłem Kowalskim, Marianem Lapsansky, Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Filipem Wojciechowskim, Agą Zaryan oraz takimi zespołami jak: Kroke, Ciurlionis Quartet (Litwa), Kryptos Quartet (Belgia) kwintet dęty NOSPR. Doświadczenie zawodowe skłoniło muzyków do organizacji w rodzinnym mieście festiwalu poświęconego muzyce kameralnej.

„Wykonanie kwintetu fortepianowego Grażyny Bacewicz było absolutnie cudowne. Muzycy z Barock Quartet zaprezentowali wysoki poziom, czym udowodnili, że muzyka Bacewicz jest im bardzo dobrze znana i świetnie czują się w jej repertuarze. Irina Zaharenkowa w roli lidera, spisała się wspaniale, dzięki czemu cały występ brzmiał fenomenalnie. Utwory były dobrze zagrane i przemyślane, przez co fantastyczne w odbiorze. Podsumowując, kwintet fortepianowy Bacewicz w tym wykonaniu był z całą pewnością jedną z perełek festiwalu. ” – Leelo Kõlar – Klassikraadio/Tallin Chamber Festival

„Rewelacyjny koncert zagrali panowie z Barock Quartet. Muzycy Filharmonii Bydgoskiej okazali się wirtuozami w pełnym tego słowa znaczeniu, a wykonanie Zimy z Czterech Pór Roku Vivaldiego w aranżacji jazzowej, to było coś niesamowitego. Owacja na stojąco i długie bisy…..” – Zdzisław Garczarek / dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Kostrinella

„W drugiej części Barock Quartet pokazuje nam, w czym czuje się najlepiej. Klasyka ubrana w jazzową nutę robi na mnie niesamowite wrażenie. Nie sądziłam, że można tyle radości wykrzesać z Bacha. (…) Patrzę na grający zespół i przypominają mi się słowa wypowiedziane kiedyś przez jurorkę Mam talent: Ty nie grasz muzyki. Ty cały jesteś muzyką!. No i zobaczyłam talent na całego – w czterokrotnym wydaniu, przez całe dwie godziny…”
– Karolina Bartoszewicz – InfoBydgoszcz / Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł”