3.11.2019 – niedziela, g. 18.00

Trio wiolonczelowe Melo-M (Łotwa) w składzie:

Kārlis Auzāns – wiolonczela

Miķelis Dobičins – wiolonczela

Jānis Pauls – wiolonczela

Mikelis Vite – perkusja

9.11.2019 – sobota, g. 18.00 – „Nieme kino z muzyką na żywo”

„Dzisiejsze czasy” (1936) reż. Charles Chaplin – projekcja filmu z kina niemego z muzyką na żywo. To już kolejna przygoda muzyków z Barock Quartet w „taperowaniu” filmów. Wcześniejsze realizacje to „Gorączka złota” i „Puszka Pandory”. Obie były bardzo ciepło przyjęte przez publiczność.

11.11.2019 – poniedziałek, g. 18.00 – „KROKE – nasza muzyka filmowa i teatralna”

Kroke w składzie:

Tomasz Kukurba – altówka 

Jerzy Bawoł – akordeon 

Tomasz Lato – kontrabas

20 września 2019 r. ukaże się nowa płyta zespołu KROKE „Rejwach”. Album zawiera utwory skomponowane na potrzeby spektaklu teatralnego, będącego sceniczną interpretacją książki Mikołaja Grynberga o tym samym tytule. Premiera przedstawienia w reżyserii Andrzeja Krakowskiego odbyła się w październiku 2018 roku w Teatrze Żydowskim w Warszawie.
Podczas festiwalowego koncertu muzycy zagrają nowy program – „KROKE – muzyka filmowa i teatralna”, w skład którego wejdzie muzyka ze wspomnianego spektaklu oraz z filmów: „El anonimo caronte” reż.Toni Bestard, „Inland Empire” reż.David Lynch, „Wszystko płynie” reż. Edyta Turczanik, „Kabaret Śmierci” reż. Andrzej Celiński.

16.11.2019 – sobota, g. 11.00 – „Jazzowo-bajkowo” – koncert familijny

Szymon Łukowski – saksofon
Piotr Dąbrowski – fortepian
Michał Szubert – perkusja
Marcin Grabowski – gitara basowa
Monika Kochanowska – taniec

„Jazzowo-bajkowo” to spotkanie z muzyką z filmów i bajek. Na koncercie pojawią się ulubione przez dzieci, czasami znane także rodzicom, setki razy nucone przy zabawie melodie z bajek i filmów. Dzięki nim przypomną się słuchaczom: Różowa Pantera, Pocahontas, Delfin Um, Reksio i Smurfy. Scenę zawojują słynne misie – Kubuś Puchatek i Miś Uszatek oraz znakomici artyści muzycy. W ich wykonaniu zabrzmią muzyczne tematy znane z małego i wielkiego ekranu. Nie zabraknie też tańca i wspólnego śpiewu. Koncert poprowadzi ciocia Ada – Adriana Wdziękońska.

16.11.2019 – sobota, g. 18.00 – „Kameralnie u źródeł”

Mariusz Patyra – skrzypce
oraz
Paulina Burczyńska – skrzypce
Kinga Politowska – skrzypce
Anastazja Ziemkowska – altówka
Klaudia Marzec – wiolonczela
Piotr Mocarski – kontrabas

N. Paganini – Capriccio no.24 op.1
Z. Kodaly – Tańce z Kalo
N. Paganini – Cantabile
J. Suk – Love Song
F. Kreisler – Caprice Viennois
Ponce-Heifetz – Estrellita
Dinicu-Heifetz – Hora-Staccato

N. Paganini – Wariacje „I Palpiti”
A. Dvorak – Humoresque
F. Chopin – Nocturne cis-moll
A. Bazzini – La Ronde des Lutins

17.11.2019 – niedziela, g. 18.00 – „Feeling earth”

MICHAŁ ZABORSKI QUARTET w składzie:
Michał Zaborski – altówka
Nikola Kołodziejczyk – fortepian
Maciek Szczyciński – kontrabas
Krzysztof Szmańda – perkusja

Tego wieczoru będzie okazja by wysłuchać nowego autorskiego projektu Michała Zaborskiego, współtwórcy Atom String Quartet – zespołu uznanego na polskim i europejskim rynku muzycznym. Muzyka Michała Zaborskiego to intrygujące połączenie melodyjnego, europejskiego jazzu z domieszką szeroko pojętej muzyki etno. Rzadkie zestawienie instrumentu jakim jest altówka z tradycyjną sekcją jazzową, przynosi nową i niezwykle ciekawą, muzyczną jakość. To pierwsze tego typu połączenie w polskiej muzyce jazzowej. Jest to tym bardziej wyczekiwane i interesujące wydarzenie muzyczne, że wszyscy artyści tworzący tę grupę należą do czołówki polskiej, jazzowej sceny muzycznej. Premiera albumu odbyła się w kwietniu tego roku, krążek został wydany nakładem słowackiej wytwórni „Hevhetia”, zbierając bardzo pochlebne recenzje.
„Feeling Earth” to nie tylko dość rzadko spotykana eksploracja możliwości tak wyjątkowego instrumentu jakim jest altówka w zestawieniu z jazzową sekcją rytmiczną, ale przede wszystkim znakomite kompozycje i doskonała praca całego zespołu. Subtelnie wplatane w poszczególne utwory elementy folkloru różnych regionów dodają muzyce wdzięku i wyjątkowego posmaku.” – Robert Ratajczak, portal muzyczny „LongPlay”