MAŁGORZATA CHRUŚCIEL, BASIA GIEWONT, JAREK OBERBEK, MARIO SZABAN

Małgorzata Chruściel

Wokalistka, aktorka musicalowa i dubbingowa oraz songwriterka, pochodząca z Rzeszowa, obecnie mieszkająca w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma, kreując postać Killer Queen w musicalu „We Will Rock You”, Teatrem Syrena grając Annę z Kleve w musicalu SIX, Operą i Filharmonią Podlaską, Anita w „West Side Story”, Krakowskim Teatrem Variete: „Legalna Blondynka”, VARIETE’s Great Revue”, Teatrem Muzycznym w Łodzi – Kit DeLuca w „Pretty Woman”. 

Jest wokalistką studia Accantus – kanału na serwisie YouTube liczącego ponad 500 tysięcy subskrybcji. W wolnych chwilach pisze teksty i komponuje piosenki. Obecnie pracuje nad autorskim albumem. 
Współpracuje ze Studiem dubbingowym SDI-Iyuno. Użyczała głosu w filmach „Eureka!” (Roxy), „Barbie: Big City, Big Dreams” (Barbie Brooklyn Roberts), „Harmidom” (Mira)
Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą.
 
Basia Giewont

Wokalistka, aktorka scen muzycznych, songwriterka, magister kryminologii.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego.
Można ją usłyszeć na płycie Grzegorza Turnaua „Fabryka Klamek” w utworze „Motyliada”. Już jako dziecko miała przyjemność nagrać utwory na płytę „Moje pocieszenie” pod batutą Adama Sztaby. Piosenkę „młoda uroda” można było usłyszeć w serialu „Szpilki na Giewoncie”.
Głos Basi usłyszeć można również na płytach „Wywar z przywar” Andrzeja Poniedzielskiego, „Krajobraz Rzeczy Pięknych” Andrzeja Zaryckiego.
Grała w musicalu „Legalna Blondynka” w Krakowskim Teatrze Variete.
W Teatrze Roma pojawiła się pierwszy raz w roli Alice w musicalu „Piloci”, grała także główną rolę Aidy w musicalu „Aida” Teatru Roma. Wciela się w rolę Królowej w muzycznym show „Rapsodia z Demonem” Warszawskiego Teatru Rampa.
Basia gra także w spektaklu muzycznym dla dzieci „Wanna Archimedesa” pojawia się w roli Pani Magistry Potakiewicz. Jest również polskim głosem Rayi jednej z księżniczek Disneya (bajka miała premierę w 2021 roku).
Współpracowała z Amerykańskim Jazzmanem, doktorem Stanem Breckenridge tworząc wyjątkowy duet – „Basia & Stan a Soulful Duet”. W 2020 roku zadebiutowali wspólnie utworem „Baby it’s cold outside”. W lutym 2021 r. premierę miał wspólny singiel pt. „Loving You”.
W 2021 roku została wyróżniona w Polskich Eliminacjach do Eurowizji prowadzonych w programie Szansa na Sukces.
Basia jest także solistką psalmów Pokoju i Pojednania oraz Miłości i Nadziei, wyprodukowanych przez Fundacje SOAR dla Festiwalu Psalmów Dawidowych. Psalmy te z powodzeniem grane są w całej Polsce, zostały także zaśpiewane w grudniu 2021 roku w Rzymie w teatrze Brancaccio. Transmisję koncertu można było zobaczyć w TVP w marcu 2022 roku.
W kwietniu 2022 roku premierę miała piosenka „Mamy siebie” której kompozytorem jest Adam Sztaba. Basia wzięła udział w projekcie jako jeden z 50 najlepszych polskich głosów. Dochód z publikacji, wyświetleń i przetwarzania piosenki w całości przeznaczony został na Caritas Polska dla Ukrainy.
Z powodzeniem wydaje single w których łączy kulturę góralską z elektronicznym brzmieniem tworząc nurt folktroniki w Polsce. „Póde s Tobom”, „Kochanie”, „Korale”, Naski Świat” można usłyszeć na wszystkich platformach streamingowych. Jej utwór „Nie bede” został nagrodzony przez Program 3 Polskiego Radia podczas 59 KFPP w Opolu. W październiku premierę będzie miała autorska płyta Basi pt. „Taterki”.

Jarek Oberbek

Jarek Oberbek – aktor teatralny i telewizyjny, wokalista. Absolwent brytyjskiego London College of Music na wydziale aktorstwa teatru muzycznego (ukończył studia z wyróżnieniem pod kierunkiem Williama Lestera). W ramach dyplomu zagrał tytułową rolę w musicalu „Dracula” (muz. i libretto Alex Loveless, reż. David Henson). W 2015 roku otrzymał prestiżową nagrodę Griffith’s Prize, przyznawaną za wybitną interpretację słowa śpiewanego. Pierwsze kroki w zawodzie stawiał w Studiu Accantus i Teatrze Rampa w Warszawie, gdzie wystąpił w musicalach: “W Cieniu”, “Zaczarowani”, “Opowieść Wigilijna”, Świat Bastiana” i “Obcy”. Obecnie mieszka w Krakowie. W 2018 roku zagrał tytułową rolę w operze „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego w reżyserii Błażeja Peszka. Od kilku lat jest związany z Teatrem Groteska w Krakowie, gdzie można go zobaczyć w spektaklach muzycznych „Pchła Szachrajka” w reżyserii Anny Seniuk, „Piękna i Bestia” w reż. Jerzego Jana Połońskiego i „Dzikie Łabędzie” w reż. Jerzego Bielunasa. Koncertuje w filharmoniach w całym kraju, a także prowadzi kanał w serwisie YouTube o nazwie „Podróż Musicalowa”, którego misją jest propagowanie musicalu w Polsce. W 2020 roku został laureatem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odnajduje się w repertuarze rozrywkowym, klasycznym i musicalowym. Fascynuje się językiem angielskim, uwielbia podróżować i gotować.

Mario Szaban

Mario Szaban (Mariusz Szaban) – wokalista, kompozytor, producent muzyczny.
To jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych głosów soulowych w Polsce, czego dowodzą jego występy w 9 edycji programu „The Voice of Poland”.
Ma na swoim koncie dwa albumy studyjne „Pierwszy stopień” wydany przez UNIVERSAL MUSIC POLAND w 2006 roku oraz „Second degree” w 2011 roku. Ostatni album był nagrywany i zmasterowany w jednym najlepszych studio nagraniowych w Los Angeles w Chalice Recording Studios.
Na rynku muzycznym Mario jest od 1997 roku. Najpopularniejszym singlem Mariusza Szabana jest „DOBRO ZA DOBRO”oraz utwór ”JAK NATCHNIENI” do słów Jacka Cygana, który Mario zaprezentował w Premierach opolskich w 2007 roku. Występował również na największych polskich scenach festiwalowych takich jak Sopot.
Reprezentował Polskę na festiwalach zagranicznych odbierając liczne nagrody. W 2018 roku zdobył tytuł najlepszego wykonawcy 39 Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki im. Janusza Kofty, co zaowocowało m.in. współpracą nad tekstami na jego trzecią już płytę, ze znanym i uwielbianym Rafałem Bryndalem. Na albumie usłyszymy rownież takich autorów jak Janusz Onufrowicz, Justyna Holm czy Mateusz Krautwurst. Wszystkie kompozycje należą do Mariusza. Premiera albumu przewidziana jest na 21 września 2023.

 

Skip to content