Sekstet smyczkowy

Maria Sławek – skrzypce

Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce

Katarzyna Budnik Gałązka – altówka

Artur Rozmysłowicz – altówka

Rafał Kwiatkowski – wiolonczela

Marcin Zdunik – wiolonczela

Zespół utworzony w 2009 roku przez Marię Sławek, Annę Marię Staśkiewicz Katarzynę Budnik i Marcina Zdunika. W obecnym składzie koncertuje od 2013 roku. Artyści tworzący zespół to uznani soliści, kameraliści, muzycy orkiestrowi i pedagodzy związani z uczelniami muzycznymi w Warszawie, Gdańsku i Krakowie oraz orkiestrami (Sinfonia Varsovia, Orkiestra NFM). Od lat koncertują ze sobą w różnych konfiguracjach, nagrywają wspólnie płyty i programują wydarzenia artystyczne. 

Jako sekstet smyczkowy występowali m.in. w Filharmonii Narodowej, NOSPR, Filharmonii Łódzkiej i Filharmonii Krakowskiej, a także podczas festiwali: Mozartiana w Gdańsku, Bydgoski Festiwal Muzyczny, Letni Festiwal im. J. Waldorffa w Radziejowicach, Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. Ich koncerty były transmitowane na antenie Programu 2. Polskiego Radia

Artyści mają w repertuarze zarówno klasyczny repertuar na sekstet (Brahms, Czajkowski, Dohnanyi, Schoenberg, Panufnik) jak i autorskie transkrypcje: Requiem d-moll W.A.Mozarta (ar. Marcin Zdunik) i Symfonii Kameralnej nr 3 M. Wajnberga (ar. Maria Sławek). 

Pod koniec 2024 roku ukaże się ich płyta z nagraniem utworów Mieczysława Wajnberga, Andrzeja Panufnika i Roxanny Panufnik nagrana w ramach programu „Muzyczny ślad” dotowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Skip to content