Anastazja Simińska / Maja Gadzińska / Adrian Wiśniewski / Jarek Oberbek

Anastazja Simińska

Aktorka musicalowa, wokalistka, trenerka wokalna. Związana od ponad 7 lat z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrała jako solistka szereg głównych ról: tytułową Aidę, Dziewczynę w Once, Susan w Tik Tik BUM, Dawn w Waitress, Lilu w Przypadkach Robinsona Crusoe, Nel w Pilotach oraz Alice w wersji koncertowej tego musicalu. Najnowszą jej premierą w Teatrze Roma jest spektakl Jednego serca – piosenki z repertuaru Czesława Niemena. Obecnie jako aktorka gościnna współpracuje również z: Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku – Anita w West Side Story, Warszawską Operą Kameralną – Amy w Company, Operą na Zamku w Szczecinie – Polly Baker w Crazy For You oraz ze Sceną Relax w Warszawie – spektakl muzyczny Abonament na szczęście. Wykładowczyni w klasie śpiewu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureatka XV. Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, w kategorii „Najlepsza Wokalistka Musicalowa w Polsce”. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Maja Gadzińska

Aktorka musicalowa i dubbingowa, wokalistka, solistka Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, manager kultury, absolwentka  kierunku Zarządzanie Instytucjami Kultury na Uniwersytecie Gdańskim. Debiutowała rolą Anioła w „Chłopach” w reż. Wojciecha Kościelniaka, za którą w 2013 roku dostała nominację do Pomorskiej Nagrody Artystycznej w kategorii Nadzieja Artystyczna. Na deskach teatru zagrała kilkanaście pierwszo i drugoplanowych ról, z czego najważniejsze to Esmeralda w „Notre Dame de Paris”, Sandy w „Grease”, Molly w „Ghost”, Katka Kudłatka w „Avenue Q”, Anette w „Gorączce sobotniej nocy”, czy Małgorzata w „Mistrzu i Małgorzacie”. Współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, jako solistka w wielu koncertach. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w 2019 roku oraz Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury w 2022 roku. Za swoje wyraziste kreacje aktorskie była nominowana do nagród „Osobowość roku” oraz „Sztorm roku-odkrycie roku”. Użyczała swojego głosu w produkcjach Disneya takich jak „Kraina lodu. Przygoda Olafa”, „Jej wysokość Zosia”, „Było sobie studio”, czy w grach komputerowych wcielając się min. w postać Świnki Peppy, Wonder Woman, Baby Shark’a, Bluey, czy Ruby w Jumanji. W 2013 roku na festiwalu „Top of the top” w Sopocie towarzyszyła takim gwiazdom światowej sceny jak Rick Astley, Belinda Carlisle, Matt Dusk, czy Helena Vondrackova. Była solistką na 40 Galowym Koncercie Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu pt. „Koniec” w reż. Wojciecha Kościelniaka, występując u boku min. Jacka Braciaka, Olgi Szomańskiej, czy Bartosza Porczyka. W 2022 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się premiera projektu „PoMorskie opowieści …na nowo zagrane”, którego jest współautorką i kierownikiem artystycznym. Pracowała jako asystent reżysera w spektaklach „Something Rotten” w reż. Tomasza Dutkiewicza oraz „Tylko grzecznie” w reż. Agnieszki Płoszajskiej. Poza sceną oddaje się pasji, jaką jest nurkowanie, dzięki czemu w latach 2023/24 była laureatką stypendium dla nurków „Stypendium Santi”, biorąc udział w wielu prestiżowych kursach i wydarzeniach.

Adrian Wiśniewski

Aktor, reżyser, trener wokalny. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (obecnie AST). Debiutował w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu. Współpracował z Teatrami Narodowym i Rampa w Warszawie, Teatrem Nowym w Poznaniu, Gliwickim Teatrem Muzycznym oraz Krakowską Operą Kameralną. Obecnie solista Studio ACCANTUS, współtworzy Studio Aktorskiej Interpretacji Literatury, dubbinguje seriale i filmy, tworzy nagrania lektorskie. Organizuje warsztaty i zajęcia aktorskie oraz wokalne dla młodzieży i dorosłych. Reżyseruje koncerty, spektakle oraz eventy, do wielu z nich tworzy również autorskie scenariusze. W wolnych chwilach pasjonat kultury śródziemnomorskiej oraz arabskiej, wśród wielu hobby największym jest nauka języków obcych.

Jarek Oberbek

Jarek Oberbek urodził się 27 maja 1990 roku w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem studia na wydziale aktorstwa teatru muzycznego w London College of Music pod kierunkiem Williama Lestera. W ramach dyplomu zagrał tytułową rolę w musicalu „Dracula” (muz. Alex Loveless, reż. David Henson) oraz w musicalu „Bad Girls” (współpraca z MTI Europe, reż. David Ashley). Podczas studiów miał zaszczyt brać udział w warsztatach prowadzonych przez Claude-Michela Schonberga. W 2015 roku otrzymał nagrodę Griffith’s Prize, przyznawaną za wybitną interpretację słowa śpiewanego. W teatrze występuje od 18 roku życia – pierwsze kroki na scenie stawiał w Teatrze Rampa w Warszawie, gdzie zagrał w spektaklach „Obcy”, „Gospelowa Wigilia z Tintilo”, „Świat Bastiana”, „Wigilijna Opowieść”, „Zaczarowani” i „W Cieniu” (reż. Teresa Kurpias-Grabowska). W 2011 roku zagrał w musicalu „C.A.S.T.I.N.G.” (reż. Maciejka Mazan). W 2012 roku wystąpił w spektaklu „ANTYgona” w Teatrze Okno w Gdańsku (reż. Karol Prochacki) oraz musicalu „Wonderful Town” (MTI Europe, reż. Krzysztof Knurek). Od 2022 roku gra Carla Hanrattiego w musicalu „Złap mnie, jeśli potrafisz” (reż. Jakub Szydłowski) w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Za rolę w spektaklu otrzymał nominację na najlepszego aktora w Ogólnopolskim Plebiscycie Musicalowych Premier Sezonu. Koncertuje po całej Polsce – współpracował m.in. z Sinfonia Baltica, Sinfonia Varsovia, Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu i Filharmonią Opolską. Od 2020 roku jest szefem artystycznym koncertów musicalowych odbywających się w ramach Festiwalu Muzyka u Źródeł. Zorganizował trasy koncertowe „Podróż Musicalowa”, „Wieczór z Bajki” i „Bajkowa Nuta”. Współpracuje ze Studiem Accantus – filmy z jego udziałem w serwisie YouTube mają ponad 10 milionów wyświetleń. Jest związany z Teatrem Groteska w Krakowie, gdzie można go zobaczyć w spektaklach „Pchła Szachrajka” (reż. Anna Seniuk), „Piękna i Bestia” (reż. Jerzy Jan Połoński), „Dzikie Łabędzie” (reż. Jerzy Bielunas), „Cudowna Lampa Aladyna” (reż. Włodzimierz Nurkowski), „Męczeństwo i śmierć Marata” (reż. Konrad Dworakowski) i „Dziwny przypadek psa nocną porą” (reż. Agata Biziuk-Brajczewska). Od lat jest trenerem wokalnym i prowadzi zajęcia wokalno-aktorskie z młodzieżą i dorosłymi – współpracował ze Studiem Teatru, Muzyki i Tańca w Krakowie, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku, Łaskim Domem Kultury, a obecnie prowadzi zespoły wokalne w Szkole Musicalowej House of Art w Krakowie. Jest też współzałożycielem Teatru Drużyna, w którym pracuje z OzN (we współpracy z Fundacją „Nie Tylko…”). Na co dzień mieszka z żoną i trzema kotami w Krakowie.

Skip to content